اطلاعیه قضات

قابل توجه قضات شریف و ارجمند

با عنایت به اینکه یکی از علل مهم اطاله دادرسی عدم حضور به موقع کارشناسان در وقت مقرر می باشد خواهشمند است در مواقع انتخاب کارشناس حتی المقدور از کارشناسان بومی همان شهرستان استفاده گردد در غیر اینصورت دستور فرمایید متقاضیان محترم هزینه ایاب و ذهاب را به حساب تاکسی تلفنی : 10457-57965 بانک تجارت واریز و با شماره های3-07137279022 و 09177076106 هماهنگی به عمل آورده شود و مسئول تاکسی تلفنی موظف به پی گیری و هماهنگی و اعزام کارشناسان در وقت مقرر می باشد.

 

با عنایت به اینکه بعضی از کارشناسان به علل مختلف قادر به انجام کارشناسی نمی باشند استدعا دارد جهت تسریع در امور کارشناسی قبل از انتخاب کارشناس با کانون هماهنگی لازم بعمل آورده شود تا کارشناس ذیصلاح با صلاحیت مورد نظر و حوزه کارشناسی معین معرفی و کانون موظف می باشد تا حصول نتیجه پی گیری نماید ضمنا لیست اسامی کارشناسی که قادر به انجام کار نمی باشد در CMS دادگستری ثبت گردیده است.

به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده ها و اعلام نظریه در مهلت تعیین شده و جلوگیری از اطاله دادرسی قضات محترم دستور فرمایند تا شماره تلفن وکیل و طرفین دعوی در برگ اخطاریه کارشناسان درج گردد.

استدعا دارد در مواقع صدور قرار کارشناسی خواسته های مورد نظر دادگاه محترم به ترتیب اولویت (1-2-..) مشخص و همچنین پرونده های که نیاز به نقشه برداری و تفسیر عکسهای هوایی می باشد به صراحت در مفاد قرار کارشناسی قید گردد. و قبل از انتخاب کارشناس مراتب را اعلام تا کارشناس ذیصلاح و متخصص در این رشته تعیین و معرفی گردد.

با عنایت به تعرفه مصوب از سوی قوه محترم قضاییه و نظر به ماده 264 آیین دادرسی مدنی، دستور فرمایید دستمزد کارشناس بر اساس کمیت و کیفیت کار تعیین و تماما به حساب کانون واریز گردد. و در این زمینه کلیه کارشناسان تابع نظر قضات محترم می باشند.

خواهشمند است بذل لطف نموده به مدیر محترم دفتر اعلام فرمایید از تهیه کپی فیش و برابر اصل نمودن آن خودداری و با دریافت اصل نظریه، اصل فیش واریزی را به کارشناسان تحویل فرمایند.

کانون کارشناسان به منظور ارائه خدمات کارشناسی با توجه به ساعات فعالیت شوراهای حل اختلاف همه روزه از شنبه تا چهارشنبه بعد از ظهرها (6 ماهه اول سال از ساعت 17لغایت 19) و (6ماهه دوم سال از ساعت 16 لغایت 18) با شماره  7-36291536 آماده ارائه خدمات کارشناسی و معرفی کارشناسان به شعبات محترم حل اختلاف می باشد.

با توجه به اینکه لیست اسامی کارشناسی که به علل مختلف از قبیل (مرخصی-بیماری-تعلیق-...) قادر به انجام کارشناسی نمی باشند به صورت روزانه در سایت کانون و همچنین در سیستم cms دادگستری هر روز توسط کانون کارشناسان به روز رسانی میشود ولی بعضا مشاهده میگردد که مراجع محترم نسبت به انتخاب کارشناسان معذور اقدام که این مورد نیز یکی از علل مهم اطاله دادرسی میباشد لذا در این زمینه خواهشمند است دستور فرمایید حتی المقدور قبل از انتخاب کارشناس با کانون هماهنگی لازم بعمل آورده شود یا مراتب را به کانون ارسال تا هیئت ارجاع نسبت به انتخاب کارشناس حاضر و موردنظر دادگاه محترم اقدام نمایند.

برو بالا