اطلاعیه دوره های آموزشی

کارشناس محترم از جنابعالی دعوت می‌گردد تا در دومین جلسه از سلسله جلسات حل مثال‌های عددی تعیین و تعدیل اجاره بهاء که در روز چهارشنبه مورخ 97/12/01 ساعت 16 در طبقه‌سوم کانون برگزار می‌گردد حضور به‌هم رسانید.

اخبار و اطلاعیه ها

24
        

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، مهندس دادخواه، رئیس کانون کارشناسان، در آیین انتخابات هیئت رئیسه گروه چهار( امور مالی) با ابراز گلایه از مشارکت کم  کارشناسان در امور مربوط به گروه های کارشناسی مرتبط، اظهار کرد: امروز باید شاهد حضور 177 کارشناس جهت برگزاری انتخابات هیئت رئیسه گروه باشیم، اما درصد مشارکت با حضور 65 نفر، همچنان زیر 50 درصد می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: کانون را در صورتی می توانیم به عنوان یک شاخص مطرح کنیم که خودمان اراده کنیم و بخواهیم.

دادخواه در پاسخ به سوال کارشناسان در مورد سیستم ارجاع گفت: به سیستم اتوماسیون ارجاع هیچ ایرادی وارد نیست، چرا که ما در کانون وظیفه توزیع عالانه داریم.

وی همچنین بیان کرد: ما به کارهایی که به کانون ارجاع نمی شوند، دسترسی نداشته و نمی توانیم اقدامی در مورد آن هاانجام دهیم. اما در مورد ارجاع عادلانه کارهایی که به کانون وارد می شوند، به آنچه که در توانمان بوده است، عمل کرده ایم. 

 رئیس کانون کارشناسان در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه ارتباط با ادارات و دادگستری اظهار کرد: رایزنی های لازم با رئیس کل محترم دادگستری و اکثر ادارات صورت گرفته که در نتیجه این رایزنی ها، ریاست محترم کل دادگستری استان به کلیه شعب شوراهای حل اختلاف و ادارات، نامه ای در خصوص منع ارجاع مستقیم کار به کارشناس و ارجاع کار از طریق کانون ابلاغ کرده اند، اما متاسفانه برخی از شوراها و ادارات بر اساس این نامه عمل نمی کنند؛ استانداری هم این موضوع را به کلیه ادارات ابلاغ کرده و ما نیز به نوبه خود کلیه این موارد را اطلاع رسانی کرده ایم.

دادخواه تاکید کرد: بعضی از امور را هیئت مدیره می تواند انجام دهد و برخی دیگر از امور نیازمند همکاری و هماهنگی کلیه کارشناسان است.

رئیس کانون کارشناسان در پاسخ به سوال تعدادی از کارشناسان در مورد کمیسیون صلاحیت ها تصریح کرد: معرفی اعضای کمیسیون یک دستورالعمل دارد که بر اساس آن 6 یا 10 نفر به شورای عالی معرفی می شوند و شورای عالی پس از بررسی، تعداد اعضای کمیسیون را بر اساس نیاز، 3 یا 5 نفر تعیین می کند.

وی همچنین افزود: در گذشته، یکی از مشکلات مطرح شده، بحث اعطای صلاحیت ها بود؛ زمانی که اعضای کمیسیون های جدید تعیین شدند، از تمام اعضا خواسته شد که دقیقا بر اساس نظامنامه صلاحیت ها اعطا شود؛ پس از مشاهده این موضوع که بعضی از کمیسیون ها دقت لازم را در بررسی شرایط اعطا به عمل نیاوردند، بررسی ضوابط و شرایط اعطاء صلاحیت در دستور کار هیئت مدیره قرار گرفت؛ هم اکنون امکان ندارد یک صلاحیت به کارشناسی اعطا شود که بر اساس مفاد نظامنامه نباشد.

دادخواه تاکید کرد:  بعد از اعطای صلاحیت به کارشناسان، دیگر تفاوتی میان کارشناسانی که آن صلاحیت را دارند نخواهد بود، زیرا اتوماسیون بر اساس صلاحیت کار را ارجاع می کند؛ اگر می خواهیم امور کانون بر اساس نظم باشد، باید در وهله اول خودمان به قانون عمل کنیم.

رئیس کانون کارشناسان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامه های دریافتی از سوی تعدادی از ادارات و مراجع قضایی مبنی بر محاسبه دستمزد بیان کرد: هیئت مدیره کانون، طبق مقررات پاسخ می دهد و لذا نمی تواند خارج از مقررات و آیین نامه ها در خصوص میزان دستمزد اظهار نظر کند. نامه ای که امضا می شود و به خارج از کانون ارسال می شود در حکم سنجش اعتبار کانون و کارشناسان است؛ اگر جایی دستمزدی کمتر از حق واقعی گرفته شود خیلی بهتر از آن است که دستمزدی طلب شود که قابل دفاع نباشد.

ما برای هیئت رئیسه گروه ها احترام بسیاری قائل هستیم و در این دوره نگاه ویژه ای به هیئت رئیسه داریم، مشروط بر این که هیئت رئیسه در قالب مقررات عمل نماید.

دادخواه خاطرنشان کرد: اگر خواستار این باشیم که همه از هیئت رئیسه گروهی راضی باشند، قطعا ان هیئت رئیسه نخواهد توانست مقررات را به طور کامل رعایت کند.

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد هیئت رئیسه های دوره های پیشین در بحث آموزش گفت:  ما به تمام هیئت رئیسه های گروه ها جهت معرفی سرفصل آموزشی نامه زدیم که از تعداد کل نامه ها، تنها به دو مورد پاسخ داده شد. هیئت رئیسه ای می تواند به هیئت مدیره، کانون و گروه کمک کند که وقت بگذارد و از منافع شخصی خود چشم پوشی کند.

وی در آخر اظهار کرد: کانون خانه دوم همه ما است، کمک کنید تا مسائل و مشکلات کانون را همه با هم حل و فصل کنیم.عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 5
کابران امروز 1475
کلیه بازدیدها 547543