اطلاعیه دوره های آموزشی

کارشناس محترم از جنابعالی دعوت می‌گردد تا در دومین جلسه از سلسله جلسات حل مثال‌های عددی تعیین و تعدیل اجاره بهاء که در روز چهارشنبه مورخ 97/12/01 ساعت 16 در طبقه‌سوم کانون برگزار می‌گردد حضور به‌هم رسانید.

اخبار و اطلاعیه ها

11


 

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، مهندس دادخواه رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس، در مجمع انتخابات هیئت رئیسه گروه منابع آب و معادن، ضمن اظهار نارضایتی از مشارکت کم اعضای گروه یک در امور مربوط به این رشته گفت: هنگام انتخابات باید اول از همه، خودمان، نسبت به سرنوشت کانون دلسوز باشیم و برای پیشرفت و بهتر شدن آن اراده کنیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم؛ کارشناسان در کانون هیئت رئیسه ای می خواهند که پیگیر حل مسائل و مشکلات رشته باشند.

وی در ادامه بیان کرد: پیگیری کلیه امور مربوط به رشته، در درون و بیرون از کانون توسط اعضای هیئت رئیسه آن رشته انجام می شود و تعداد رای دهندگان می تواند پشتوانه ای برای عملکرد قوی تر اعضای هیئت رئیسه محسوب شود؛ با کمک اعضای کانون، مسایل این کانون اصلاح خواهد شد.

مهندس دادخواه با بیان این نکته که هر هفته به طور متوسط دو تا سه جلسه با مسئولین استان داریم، گفت: ما اعتقاد داریم که برای اصلاح موارد و مشکلات کانون نباید صرفا به دنبال دستمزد بود و در جلساتی که با مسئولین استان برگزار می شود، از حضور کارشناسان کانون به عنوان مشاوران امین استان صحبت می شود؛ همه ما می توانیم بهترین مشاور برای مسئولین استان باشیم و حرکت کانون باید به سمتی باشد که تمام استان برای امور کارشناسی و مشاوره ای خود به این کانون مراجعه نمایند.

رئیس کانون کارشناسان همچنین افزود: متاسفانه در سال های گذشته تلاش چندانی جهت معرفی کانون انجام نشده و شورای عالی به صورت منفعل اقدام کرده است؛ اگر در استان ها هیئت مدیره و شورای رشته قدرتمند داشته باشیم، قطعا شورای عالی هم عملکردی قوی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: جلسات هیئت رئیسه گروه ها باید به طور منظم برگزار شود و هیئت مدیره بر آن به طور مداوم نظارت داشته باشد.

دادخواه با اشاره به ماده 264 قانون آیین دادرسی در خصوص میزان دستمزد کارشناس، تصریح کرد: متاسفانه در استان فارس این ماده برای قضات به معنای دستمزد کمتر از میزان تعرفه تعیین شده است، در صورتی که در استان تهران اینگونه نمی باشد و هیئت مدیره در اکثر جلسات بر رعایت تعرفه به عنوان حداقل دستمزد کارشناس تاکید داشته است.

مهندس دادخواه مشکل عمده کانون کارشناسان را وجود مجموعه های کارشناسی موازی اعلام کرد و در ادامه افزود: برای رفع گرفتاری ها باید همگی همت داشته باشیم و کارشناسان باید کمک کنند که کار از جانب کانون به کارشناس ارجاع شود که این موضوع در وهله اول موجب ایجاد سلامت کار بوده و همچنین باعث خواهد شد که روند کارشناسی نظم مشخصی پیدا کند.


عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 15
کابران امروز 1456
کلیه بازدیدها 547516