اطلاعیه دوره های آموزشی

کارشناس محترم از جنابعالی دعوت می‌گردد تا در دومین جلسه از سلسله جلسات حل مثال‌های عددی تعیین و تعدیل اجاره بهاء که در روز چهارشنبه مورخ 97/12/01 ساعت 16 در طبقه‌سوم کانون برگزار می‌گردد حضور به‌هم رسانید.

اخبار و اطلاعیه ها

07

به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری فارس، در دیداری که برخی از اعضای هیئت مدیره کانون با دکتر رحیمی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس برگزار شد، طرفین به بیان دیدگاه ها و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این گزارش، در ابتدا مهندس دادخواه، رئیس کانون کارشناسان رسمس دادگستری فارس، ضمن ابراز خرسندی کانون از انتصاب دکتر رحیمی در این سمت، این انتخاب را یکی از انتخابات خوب استاندار توصیف کرد و اعلام نمود: کانون کارشناسان در همه زمینه ها، خصوصا مباحث کارشناسی و ارائه خدمات مشاوره ای، آمادگی همکاری با مجموعه استانداری را دارد.

وی در ادامه درخواست کرد: در این دوره انتظار همکاری بیشتر در زمینه ارجاع کارها به کانون وجود دارد تا به این طریق، انحصاری که در بعضی ادارات و ارگان ها ایجاد شده از میان برداشته شده و باعث توزیع عادلانه کار بین همه کارشناسان و ارجاع تخصصی کارها شود.

مهندس دادخواه تاکید کرد: از محاسن ارجاع کار به کانون و تعیین کارشناس توسط کانون، اعمال نظارت بر کار کارشناس بر اساس ماده 48 آیین نامه اجرایی کانون بوده و در این راستا گزارش های کارشناسی در کانون بررسی می شوند و در صورتی که قیمت منطقی و صحیح نباشد، جهت بررسی بیشتر به  گروهی دیگر ارجاع شده و سپس این قیمت برای ادارات ارسال می شود.

طبق این گزارش، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ضمن تشکر از هیئت مدیره کانون اظهار کرد: همیشه به کانون به عنوان یک NGO  و مرکزی نگاه می کنم که به دنبال کشف حقیقت و کمک به اجرای عدالت است، لذا انتظار این است که در خود کانون و بین اعضای کارشناس هم عدالت برقرار باشد که اگر چنین باشد قطعا از هر آسیبی مصون خواهد بود.

وی معتقد است که از زمان استقرارهیئت مدیره جدید، گام های خوبی در راستای اجرای عدالت برداشته شده وهرچند تا رسیدن به یک وضعیت مطلوب فاصله داریم، ولی اصل بر این بوده که هر حرکتی انجام شود، منتج به نتیجه شده و خیر خواهد بود.

دکتر رحیمی تصریح کرد: برای به دست آمدن توفیق در امور، نباید همه چیز منحصرا در اختیار دولت باشد و لذا برای داشتن حرکتی رو به جلو باید امور را بهNGO  های تخصصی واگذار کرد که به شکلی نماینده گروه های متخصص مردمی هستند.

وی اطلاع رسانی دقیق و شفاف سازی مسایل  را از نیازهای مهم کانون دانست و افزود: نباید این تفکر به وجود بیاید که اگر کارشناسی در موقعیتی خاص قرار گرفت، نسبت به سایر کارشناسان رسیدگی بیشتری به آن شخص خواهد شد.

معاون استاندار تصریح کرد: روان سازی امور برای کاهش صرف وقت از سوی شهروندان از اهم موارد است.

وی با تاکید بر آموزش همکاران کارشناس گفت: هنوز بسیاری از کارشناسان، از دانش سنتی خود بهره گرفته و نسبت به علم روز، آشنایی و اشراف کمتری دارند که این امر، "وهن"  گروه های تخصصی را در پی خواهد داشت.

دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اعتقاد من بر این است که انحصار کارشناس در بخش های مختلف، خلاف قانون بوده و موجب تضییع عدالت و تالی فاسد خواهد بود؛ تعیین کارشناس حتما از سوی دستگاه قضایی به اطلاع کانون برسد تا کانون بتواند در زمینه نظارت بر امور، بهتر پاسخگو بوده و در نتیجه ضریب اطمینان افزایش یابد؛ باید به سمت و سویی برویم که ضریب اطمینان و سالم سازی مجموعه افزایش پیدا کند و تاکنون برآیند عملکرد کلی کانون در این زمینه، خوب و مثبت ارزیابی می شود.

دراین دیدار، مهندس کشتکاران، نایب رئیس کانون گفت: تلاش هیئت مدیره جدید همواره بر این بوده که جو را سالم سازی کند و در این راستا تلاش برای شناساندن وجهه واقعی کارشناسان در جامعه و ایجاد شفافیت در امور را داشته است.

وی در ادامه بیان کرد: دکتر رحیمی در ایجاد این روند همکاری فزاینده ای داشته و نظرات سازنده ای در بهبود شرایط از سوی ایشان ارائه شده است.

 
 
 
 
 

عملیات: ایمیل | لینک مستقیم |

اوقات شرعی

آمار سایت

کاربران آنلاین 3
کابران امروز 1467
کلیه بازدیدها 547533